Naudinga informacija

Pradėkime taupyti elektros energiją

Pagal elektros energijos suvartojimo rodiklius, lietuviai laikomi vienais neefektyviausių energijos vartotojų. Nors ir skundžiamasi elektros paslaugų kainomis, tačiau apie taupymą susimąstoma itin retai. O sutaupyti padeda tiek elektros tinklų atnaujinimo darbai, tiek paprasčiausios kasdieninės gudrybės.

Individualaus namo vidaus elektros instaliavimo projektai

Elektros instaliavimo projektas šiuolaikiniame individualiame name yra išties svarbus. Nuo jo priklauso gyvenimo kokybė būste, tad jis turi būti konkretus ir apgalvotas. Juk elektra reikalinga įvairiems buitiniams prietaisams, apšvietimui, šildymo įrenginiams ir pan, kuriuos šeima naudoja ištisus metus. Siekiant užtikrinti komfortą ir tinkamą prietaisų eksplotaciją, reikalingas vidaus elektros tinklų projektas. Vienas iš smulkių projekto elementų yra apšvietimo zonų planavimas, numatymas kur kokia elektros įranga bus naudojama.

Pavasarį prisimename bauginančius žaibus

Jei žvilgtelėtume į Europos žaibų intensyvumo žemėlapį, šiuo metu pavienius žaibus išvysime tik Europos pietuose. Tačiau visi laukiame pirmųjų pavasario žaibų – nuo senų laikų žinoma, jog pirmasis griaustinis simbolizuoja tikro pavasario pradžią. Visgi, žaibai nėra tik nekalto pavasario pranašai, tai pavojingas metereologinis reiškinys. Todėl šiandien pakalbėsime ką daryti, kad nuo žaibo apsisaugotume artimuosius, savo turtą ir patys save.